| SladeWilson a întrebat:

Cine se pricepe la baze de date?

12 răspunsuri:
| andrei1237 a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci.

| SladeWilson explică (pentru andrei1237):

Cata.pretty@yahoo.com este idul meu. Vorbim pe messenger mai pe larg. Nu sunt chestii grele.

| andrei1237 a răspuns (pentru SladeWilson):

Pai intra si accepta-mi.

| SladeWilson explică (pentru andrei1237):

Vreau sa faca o baza de date cu doua tabele. O tabela soferi si o tabela masini. Apoi vreau sa afisez toti soferii cu masina pe care o are. Multumesc anticipaat.

| InfinityIsTheLimit a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci big grin

| SladeWilson explică (pentru InfinityIsTheLimit):

La php. idul meu este: cata.pretty@yahoo.com

| InfinityIsTheLimit a răspuns (pentru SladeWilson):

Din pacate nu te pot ajuta, inca nu am facut limbajul php.

| SladeWilson explică (pentru InfinityIsTheLimit):

Oricum da-mi add. Nu o sa te intreb din php. Php il stiu. Stiu eu sa bag codul de baze de date in php.

| SladeWilson explică (pentru InfinityIsTheLimit):

Vreau sa faca o baza de date cu doua tabele. O tabela soferi si o tabela masini. Apoi vreau sa afisez toti soferii cu masina pe care o are.

| InfinityIsTheLimit a răspuns (pentru SladeWilson):

Vrei sa afisezi fiecare sofer cu masina lui, nu? Faci alea 2 tabele Soferi (id sofer, Nume, prenume) Masini (idmasina, Denumire, idsofer) si apoi faci Select Prenume, Denumire From Soferi, Masini Where Soferi.idsofer=masini.idsofer. Mai poti adauga tu diferite campuri daca ai nevoie

| BubblesWorld a răspuns:

Http://edinagavrus.wordpress.com/baze-de-date/ (este si varianta in romana)
de aici am facut si eu cursul..nu stiu foarte bine. sper ca sa iti fie de folos acest site :)

| SladeWilson explică (pentru BubblesWorld):

Cata.pretty@yahoo.com este idul meu ca sa ma mai ajuti. O sa citesc si ce mi-ai trimis.