| gabycryst a întrebat:

Cine stie cum se intra la facultatea de geografie si geologie din iasi? pe baza de dosar sau admitere? si daca puteti sa imi dati niste detalii in ce consta admiterea, media care trebuie... s. a. m. d multumesc anticipat.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! eu sunt la facultatea de geografie din iasi si se intra doar pe baza de dosar.Mediile cu, care se intra sunt de la 9 si ceva pana chiar la 6.De exemplu pentru buget anul asta s-a intrat cu medii intre 9. 70 si 8. 80 cam asa.