| JIJ a întrebat:

Cine stie daca s-au facut cercetar stiintifece intr-o casa bantuita? ca sa demonstreze ca nu sunt fantome, care ar fi acea casa sau castel?

Răspuns Câştigător
| Kerli a răspuns:

Am vazut la televizor niste oameni care traiau intr-o casa si se plangeau ca nu pot dormi noaptea deoarece aud sunete, soapte si aveau incontinuu impresia ca tavanul se clatina.
casa a fost cercetata de niste experti care au spus ca depunerile de calciu si apa de sub casa plus undele magnetice puternice din apropierea casei provoaca halucinatii.

| JIJ explică (pentru Kerli):

Esti cel mai aproape de raspuns, chiar cei doi cercetatori au trait o noapte de cosmar in acea casa, iar undele magnetice erau ori generate ori amplificate de scheletul metalic al unui pat, dintr-o incapere in care a decis sa doarma unul din cercetator, (stiam ca e un castel) fie si asa cum se chema acea casa?

| Kerli a răspuns (pentru JIJ):

Multumesc pentru fundita :*
era o casa de fermieri(parca) din SUA. nu avea un nume.

| JIJ explică (pentru Kerli):

Cu placere, pe national geografic ai vazut documentarul? dare as vrea sa stiu cum se numea era acum 5 ani.

| Kerli a răspuns (pentru JIJ):

Nu, era pe zone reality

| JIJ explică (pentru Kerli):

Super

10 răspunsuri:
| SussieLex a răspuns:

Uita-te la "Fenemene stranii". Cei de acolo sustin ca exista fantome. In ceea ce priveste cercetarile stiintifice, este evident ca exista persoane care se ocupa cu detectarea diverselor forme de activitate paranormala. De fapt, ei urmaresc sa demonstreze ca exista fantome, iar aceste "cercetari" se realizeaza in locurile in care s-au observat intamplari supranaturale.

| Against a răspuns:

Din cate stiu, nu s`au facut asemenea cercetari

Răspuns utilizator avertizat
| victor73 a răspuns:

Amandoua.

| AlexTudorache a răspuns:

Eu nu stiu daca s-au facut studii cu subiect "supranatural" dar nu neg ca nu exista aceste energii. Daca esti interesat de asa ceva poti sa incepi prin a te documenta despre piramide.
O sa ti se para ridicol daca nu prestezi atentie asupra documentului citit sau daca vezi vreun documentar. Incearca sa te intelegi si o sa ajungi sa te documentezi si despre fantome si spirite in general