| Daria a întrebat:

Cine stie in ce subiecte consta un test predictiv la geografie? Sunt in clasa a7a.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| คηĐЯээд a răspuns:

Buna si eu dau luni test predictiv la geografie.[tot cls a 7-a sunt] si doamna ne-a spus ca un test predictiv consta in tot ce am facut in clasa a 6-a...adica un fel de test initial ca sa vada noi profesori ce stim noi. dupa cum bine stiu programa din cls a 6-a noi am facut geografia europei.si voi la fel [banuiesc] deci o sa va dea o testare cu tot ce ati facut in clasa a 6-a.adica ce e mai important. capitale, tari, unde este asezata europa, limitele europei, marile, oceanele, fluviile, munti, golfurile, stramtorile, cel mai inalt munte, cel mai mare fluviu.toate cele.
sper ca te-am ajutat~!

3 răspunsuri:
| คηĐЯээд a răspuns:

Ms mult pentru funda love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca nu are legatura cu testul tau, intra si pe http://lecturirecenzate.ro/. Iti va fi de folos.

| mirceapelea a răspuns:

Daria, testul predictiv presupune, implicit, tot ce s-a predat de la inceputul clasei a VII-a dar si notiuni acumulate in anii trecuti V-VII Lla disciplina GEOGRAFIA CONTINENTELOR.
ITI UREZ MULT SUCCES!

Mircea