| rosse99 a întrebat:

Sunt clasa a5a. Si o sa dam test predictiv la engleza.Stiti pe ce pun accent profesorii la aceast TEST? Adica ce ar trebui sa repet mai mult?

10 răspunsuri:
| คηĐЯээд a răspuns:

Buna.
si eu sunt clasa a 7-a
si am vazut multe intrebari pe TPU de genul acesta si o sa iti scriu si tie
tu treci cls a 5-a deci profesori vor sa vada ce sti.
o sa iti dea test cu tot ce ai facut in clasa a 4-a.
adica ce e mai important nu o sa-ti dea din fiecare lectie.
o sa iti dea din ce e mai important~!

| Bloxx a răspuns:

Eu sunt a saptea acum (n-am dat test predictiv la engleza) dar de obicei la noi pune accent la teste pe timpurile verbale... acum nu stiu daca tu ai repetat vreun timp verbal in afara de prezent... dar cel mai bine ar fi sa repeti lucrurile pe care le folosesti cel mai mult.

Sper ca te-am ajutat big grin succes la test!

| denisadenysa a răspuns:

Sincera sa fiu, cand spui test predictiv te referi la tot ce ai invatat; dar mai mult la ce este mai important.
Repeta timpul prezent, numerele, tarile, cuvintele, incearca sa traduci texte(apoi, sa pui pe cineva sa te asculte).

Succes!

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Tot ce ai fc in clasa a 4 happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti asa preocupata de pregatirea ta (si bravo pentru asta!), intra si pe http://lecturirecenzate.ro/ Nu o sa-ti para rau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe scrisul frumos si repede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fi foarte atenta la verbe la citit, numere, animale, tradus si tot ce se poate in limba engleza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La engleza este usor. timpurile sunt mai dificile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nus as la englis

| Teo_8749 a răspuns:

Pai mereu trebuie sa fii atenta la verbe. happy Normal, sa stii alea go-went-gone & co. Vocabularul e important si el. Dar cum este predictiv nu trebuie sa te strezezi prea mult, doar sa inveti mai incolo happy