| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie sa raspunda la intrebarea asta dau raspuns castigator!
De la anul ma transfer, si sunt curios daca media la purtare pe ultimul an este foarte importanta cand vreau sa ma inscriu?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Teoretic, media de la Purtare NU este un criteriu menţionat de R.O.F.U.I.P.
Totuşi, este posibil ca să aibă un efect negativ asupra transferului - depinde cum "interpretează" situaţia Consiliul de administraţie...
Este posibil ca, în situaţia în care are de ales între 2 elevi, dintre care tu ai 8.50 şi celălalt are 10, să-l aleagă pe cel cu 10 sad

Vezi alte detalii în răspunsul pe care ţi l-am dat la o întrebare anterioară...

Toate cele bune.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te transferi de acum media in minus la purtare se anuleaza. daca te transferi de la anul si ai deja un punct minus la purtare o sa iti ramana media 9 la purtare si cand te muti poate o sa te primeasca depinde de scoala dar sa nu ai in niciun caz sub 9 la purtare. happy