| GhitaAndrei2000 a întrebat:

Cine stie un site de unde pot invata engleza?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-ai cum să înveți engleza de pe 2 siteuri... înveți niște noțiuni de gramatică pe care poate nici nu le înțelegi și le înveți aiurea. O limbă străină cel mai bine o înveți ori trăind printre nativi, ori cu asistența unui profesor, măcar până-ți formezi o bază

| zilog a răspuns:

Duolingo

Este si aplicatie pe Android
ese si aplicatie la windows 10

cred ca ei au facut o intelegere cu cei de la Microsoft ca sa creada lumea ca windows 10 ar fi o chestie mai buna de cat windows 95PE OSR2

asa ca este posibil sa fi platit ceva cei de la Microsoft ca sa aiba acesta aplicatie duolingo in lista lor de programe
si este misto daca o folosesti pe windows pentru ca ai vieti mai multe
nu mori asa repede

in comparatie cu androit.

Pana acum doar acest lucru l-am gasit si eu bun la windows

in rest orice altceva pot sa fac cu linux

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Babbel
Duolingo
Busuu

| Alinailies a răspuns:

Poti incerca Duolingo.
Eu am invatat din filme pe urma mi-am cumparat o carte de limba Engleza sa pot invata alfabetul si cum se pronunta.
Dar filmele sunt cele mai buna, dupa parerea mea, daca esti atent la cuvinte, pronubtie si traducere, inveti destul de repede.

| ViruseZ a răspuns:

Aplicatia ( si site ) DUOLINGO ( https://www.duolingo.com/ )