| Mollychuu a întrebat:

Cine stie unde gasesc variante de examen pentru clasa a 8 a pe anul 2011?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Intri pe www.edu.ro apoi te duci la Subiecte Examene Nationale 2011 apoi trebuie sa alegi intre Bacalaureat ori Evaluare Nationala, te duci la Evaluare Nationala si apoi Subiecte si bareme apoi la Limba si literatura romana 15:00 20.06. 2011.

5 răspunsuri:
| SameMistake a răspuns:

Daca te-ai exprimat corect (cu anul 2011) mi se pare ceva cam stupid ca intrebi asta acum, cu o saptamana inainte de examene.
Sunt carti, drago/dragule, pe care tu ar fi trebuit sa le ai de foarte mult timp cu variante de limba romana si de matematica. Si, la o adica, se gasesc si pe net(daca ai fi atat de interesat ai fi reusit sa gasesti pana la ora actuala)
Daca insa acum ai terminat a 7a, si te referi la exam. din 2012, nu iti face probleme, vei cumpara cartile care vor aparea in curand la librarii cu variante de mate/romana pentru exam. din 2012! Si chiar si asa, poti sa rezolvi si variante de anul acesta.

| COOLboY a răspuns:

Poate te va ajuta : http://www.didactic.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Şi eu zic ca ddxbb.
Dacă vrei un mic ajutor la română, dă click pe http://lecturirecenzate.ro/

| danya5 a răspuns:

Buna mollychu variantele de examen pentru clasa a 8a le gasesti pe www.edu.ro

| anonim_9551 a răspuns:

Eu cand fac teste la mate, romana etc. caut pe calificativ.ro,dar trebuie sa iti creezi un cont