| ceco a întrebat:

Cineva mi-a spus ca anul asta inscrierea la facultate nu se va mai face pe baza de concurs de dosare ci se vor da examene de admitere e adevarat?

Răspuns Câştigător
| mariaw a răspuns:

Anul asta situatia va ramane ca anul trecut:adica se vor da examene doar la facultatile care au cerut admitere si in anii anteriori. De la anul se aude ca se va intampla ce zici tu.doar "se aude". ca de realizat

5 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Cred ca depinde de facultate. dar majoritatea facultatilor de stat care se respecta organizeaza concurs de admitere prin examen scris.

| PisicaAristocrata a răspuns:

Nu la toate facultatile.

| filipiak a răspuns:

Vai ce bine! in sfarsit se face selectie!
no ofence

| Tzutzy_4319 a răspuns:

Da este adevarat

| qmzdnsajdlk a răspuns:

Ar fi prea frumos sa fie adevarat. asta ar fi primul pas spre redresarea invatamantului. in sfarsit o sa faca o facultate aia care chiar merita si nu toti prostii care n-au nimic in cap si o fac doar pentru o diploma