| cnmv a întrebat:

Cineva student la medicina? Daca da, as dori si eu niste informatii despre aceasta facultate.(admitere, viata de student)

Răspuns Câştigător
| curiousglimpse a răspuns:

Admiterea o dai la chimie organica, anatomie si genetica in decurs de 2 zile. Daca ai nevoie de materiale pentru a invata sau/si de admiterile din anii precedenti poti sa le cumperi de la facultate.

Cat despre viata de student... Ca sa ajungi in camin trebuie' sa iei note mari la admitere ca nu sunt prea multe locuri pentru cei din anul 1.

2 răspunsuri:
| cristianorudi7 a răspuns:

Si eu vreau sa dau la med si as avea nevoie de mai multe info de la cei care vor sa dea sau care sunt deja sunt acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu da decat daca-ti place biologia, daca este cu adevarat ceea ce vrei sa faci. o sa ai un soc, in primele 2 luni vei invata peste 1000 de cuvinte noi, deci daca esti pregatit pentru asa ceva go and have fun, e o meserie foarte grea...eu sunt la veterinara si sa nu crezi ca e mai usoara decat cea de la umanahappy, din contra anatomia comparata e mult mai grea decat anatomia umana, dar la umana ai responsabilitati mult mai marihappy.