| bianka_6461 a întrebat:

Cn stie care e diferenta dintre,, colegiu national,, si,, liceu teoretic,,?

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Nu este nicio diferenta.Colegiile pretind ca au mai mult prestigiu si o baza materiala mai buna.Materiile studiate sunt aceleasi precum si diplomele de bacalaureat.

4 răspunsuri:
| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

La un colegiu national poti parcurge toate etapele de invatare. E ceva complex. Spre exemplu, in Colegiul National Ferdinand(unde sunt eu) invata si copii de clasele 1-4, si de 5-8 si de 9-12 (nu sunt sigura, dar cred ca este o clasa si cu copii de gradinitahappy

| prafdestelutze a răspuns:

Colegiu national suna mai binewinking

| alinutza4a a răspuns:

Colegiul devine un liceu care indeplineste cateva conditii. trebuie sa fie vechi, sa aiba promovabilitate la examenul de bacalaureat 100% timp de 4 ani consecutivi plus inca nu stiu ce chestii facute de director (formalitati, acte necesare etc). :*

| toteusunt a răspuns:

Pentru tine nu e nicio diferenta... in ambele vei invata sa scrii calumea nu ca si pitzypoooancele laughing)))