| tavi07 a întrebat:

Școlile profesionale se bazează pe același calendar școlar ca și liceele, adică incep tot pe 5 septembrie?

2 răspunsuri:
| Anonimul151 a răspuns:

Da, încep pe 5 septembrie ca toate celelalte instituții de învățământ, și se termină în iunie. Nu știu pe ce dată, dar în orice caz după 15-20 iunie. Depinde de fiecare școală când au practică comasată ( și dacă au ).

Spre exemplu anul acesta școlile profesionale dar și liceele normale au luat vacanță pe 1 iulie.

Liceele și școlile profesionale i au vacanță cu o săptămână mai târziu. După ce termina cei mici de exemplu.

| tavi07 explică (pentru Anonimul151):

Îți mulțumesc pentru răspuns!