| ramona11ramona a întrebat:

Conspectarea lectiei carpati occidentali de clasa a4-a
va rog

Răspuns Câştigător
| Fαntαsy a răspuns:

Sa conspectezi inseamna sa scoti ideile principale. citeste lectia de vreo 2 ori si scoate ce e mai important : inaltimea maxima, scrie despre Banat si Apuseni, muntii din care sunt formati.winking nu e cine stie ce happy

2 răspunsuri:
| Andor_7362 a răspuns:

Poi scrie despre muntii poiana rusca, apuseni, banat scrie unde sunt situati si bogatii! Funda te rog!

| Andor_7362 a răspuns:

Scri despre:Asezare inaltime, grupele din care sunt alcatuiti, caracteristici si bogatii!