| sweetmadnesss a întrebat:

Credeti ca am sanse sa intru la Colegiul National Matei Basarab, filologie, unde anul trecut ultima medie a fost 8.77 daca media mea de admitere este 8.83?

Răspuns Câştigător
| Makeithappen a răspuns:

S-ar putea sa intri, nu strica sa incerci, depinde cati candidati sunt. eu cred ca intri daca e sa ne raportam la ultimamedie de anul trecut. succes!

3 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Hmm, nu se stie, tind sa cred ca nu pentru ca au fost examene f usoare, totusi ai sanse, pune-l prima optiune, nu pierzi nimic

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, ai şanse să reuşeşti la acest liceu!

Mediile de anul trecut sunt ORIENTATIVE!
Probabil că, mediile vor rămâne cam aceleaşi, ca şi anul trecutwinking

Totuşi, mediile de admitere pot varia ( pot creşte sau scădea ) în funcţie de "concurenţă" ( media celor care vor opta pentru acest liceu )...
Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile/specializări, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p happy

Toate cele bune!

| ANONYMBOSS293 a răspuns:

Depinde de mediile celorlalti candidati. Daca la examene sau luat note mici intri sigur, dar daca sau luat note mari sunt mediile de admitere mai mari.