| Earthquake a întrebat:

Credeti ca daca ma uit la filme pentru bac, este mult mai avantajos decat daca le-as invata? mai am o saptamana ...si nu stiu nimic.happy?! dau funda`.

Răspuns Câştigător
| BBEgirl a răspuns:

Eu zic mai bine sa citesti cartile...sau era mai bine sa citesti cartile pentru ca e evident ca nu mai ai timp.Filmele sunt ecranizari dupa carti ceea ce inseamna ca se pastreaza subiectul operei doar ca regizorul dupa bunul plac mai poate adauga detalii.Deci in concluzie filmele sunt o solutie doar asa ca sa ai habar de opera respectiva dar la bac se cere ceva complex, deci lecturarea operelor.

2 răspunsuri:
| alex_7222 a răspuns:

Nu, nu este mai avantajos deoarece in filme fiecare regizor isi pune amprenta si mai schimba din povestea initiala, te sfatuiesc sa citesti ce este mai important si unde nu mai ai timp te uiti la film

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai uita la file pentru bac. Invata si citeste!