| cornel a întrebat:

Credeti ca daca toata lumea ar avea bani, am traii mai bine?happy

Răspuns Câştigător
| asdD a răspuns:

Nu poate chiar din contra mai rau sar umplea de fite si aletele
daviduc

23 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Banii sunt o valoare tocmai pentru ca reneaga ideea umanitatii. Daca nu ar fi existat notiunea de bani fii sigur ca viata ar fi fost simpla si am fi invatat sa ne bucuram de lucrurile mici, acele lucruri considerate nesemnificative dar care au importanta lor. In conditiile actuale fii sigur ca banii ar insemna pentru fiecare ceva pozitiv. Pentru mine de exemplu banii ar insemna libertatea. Libertatea de a fi, de a alege si de a calatori. Nefiind constrans prin nevoia asigurarii traiului zilnic timpul ar fi folosit pentru a invata si descoperi.

| Gizăz a răspuns:

Frumuseţea se exprimă cel mai bine prin simplitate. Am trăi mai bine dacă nu ar avea nimeni bani şi fiecare ar trăi din ce produce în propria casă. Lumea ar fi mai bună. Banii aduc doar esteticitate şi transformă totul în ceva superfluu.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Personal consider ca in viata nu banii sunt totul.Au un rol important care nu este de neglijat dar omul oricat de multi ar avea tot nu este multumit, vrea tot mai mult si daca se poate sa nu munceasca pentru ei.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Da...eu una asa credlaughing
Nu spun ca am fi fericiti sau cine stie cewinking
Dar de trait am trai mai bine.Pentru ca in ziua de azi sa ai bani e important...
Fara bani nu poti traiwinking

| medex3 a răspuns:

Nu! Pentru ca lumea ar incerca sa castige si mai mult si am trai intr-un stres nebun.Fiecare om are competitia in sange ceea ce demonstreaza ca daca esti bogat si vecinul de alaturi de intrece cu o suma mai mare tu vei da totul numai ca sa il intreci si sa nu te poata intrece la randul lui. Ceea ce rezulta este ca lumea chiar si cu banii nu va trai mai bine din cauza anumitelor probleme:relatie, sanatate, viata.
Medex3

| Derye a răspuns:

Daca toata lumea ar avea bani multi (gen 100 kkk $ ) preturile s'ar adapta si ele, deci NU!

| byoana a răspuns:

Da.cu siguranta!

| User a răspuns:

Pai, daca toata lumea ar avea bani, n-ar mai munci nimeni... si logic, n-ai avea ce sa cumperi cu ei.

| anonima_5010 a răspuns:

Banii sunt importanti in viata pentru a cheltui. Dar sanatatea oamenilor conteaza mult, iar banii se duc repede.Eu sunt de parere ca banii sunt valorosi pentru oameni si sanatatea este importanta.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Nu neaparat, degeaba ai bani daca nu ai fericire.si atunci cand ai prea multi bani, incetu cu incetu pierzi lucruri mai importante de care nu-ti dai seama atunci.

| DeyCj a răspuns:

Da.Pentru că ne-am putea permite cel puţin un trai decent.

| claudia_7744 a răspuns:

Nu cred ca banii sunt totul! intr-adevar ei contribuie la fericire dar daca ai bani si esti singur sau plind de prieteni pe interes degeaba!
daca ai bani si o persoana ceti poarta o iubire sincera cred ca da, ai putea atinge fericirea maxima.eh sa zicem ca ar mai fi un detaliu sanatatea:-s dar oricum exista foarte multe remedii si tratamente pentru cei cu bani asa ca.

| xtina a răspuns:

Nu neaparat!
Dar daca ar fi posibil, s-ar putea.winking

Bye...

| Micheline a răspuns:

Cred ca da. Avand in vedere ca in ziua de azi cu bani poti cumpara orice de exemplu:iubire."Banii nu aduc fericirea"asa ar spune multi dar, ok, nu aduc fericire dar o cumpara deci tot pe acolo.
In ziua de azi daca nu ai bani esti ultimul om.straight face

| Flash a răspuns:

Posibil, dupa ce castig la loto o sa-ti spun cum e, daca esti fericit cand ai bani multi big grin

| Momo_4574 a răspuns:

Banii nu aduc mereu fericirea, deci nu cred. Bine mai sunt si de astia care fara bani nu traiescstraight face.

| Deeiu a răspuns:

Da, evidenthappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar daca bagabonzii astia or sa tot vanda tara, bucata cu bucata, nici prea bine nu o sa fie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot asa o duceam pentru ca si acum au toti bani dar nu la fel de multi fiecare sau pe alta parte unii ii administreaza haotic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. dar daca toata lumea ar munci cinstit, da. am trai mai bine si mai sanatos. iar banii nu ar mai fi atat de iubiti si de doriti.

| Elly007 a răspuns:

Posibil.:d

| dany4ok a răspuns:

Nope daca toti am avea bani cine ar mai munci?