| T30D0RA a întrebat:

Credeti ca DREPTATEA este importanta in vietile noastre? De ce? raised eyebrows

Răspuns Câştigător
| Dannyjj a răspuns:

Da este importanta, pentru ca una din caracterele ce il deosebesc pe om de alte fiinte este dreptatea. Doar ca unii oameni au cam uitat de acest caracter.

4 răspunsuri:
| mistikk a răspuns:

Este importanta deoarece niciodata nu avem parte de ea

| nirvanacartof a răspuns:

Da este foarte improtanta dar uneori este bine sa si minti ca sa iti aperi viata

Desi in ziua de azi nu prea am vazut oameni care sa fi auzit de acest cuvant desi au o anumita varsta.

Vremurile s-au schimbat.Numai e ca inainte.Toata lumea sa fie dreapta iar cel care minte sa fie pedpsit acum e invers.

Daca nu mai minti in cadnd cand nu poti supravietuii in aceasta lume haotica!

| Kat_6866 a răspuns:

Da este importanta. daca nu ar fi dreptate lumea ar fi un haus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este. Desi in ziua de azi, nu prea se mai practica. Eu merg pe principiul "Dreptatea ti-o faci singur." Daca te lasi in plata altora, astepti mult si bine.