| AvalohAlyn a întrebat:

Credeti ca divinitatea ne guverneaza si vietile noastre?

5 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Absolut NU, altfel am fi niste mici robotei.

| danay72 a răspuns:

Azi lumea nu e condusa de Dumnezeu, ci de Satan. De aceea e atât de mult haos. Acest lucru e arătat în Biblie in 1 Ioan5:19. Dar cei care asculta de Dumnezeu pot fii slujitorii săi, iar în curând Dumnezeu va aduce un guvern care va satisface necesitățile reale ale oamenilor. Daniel2:44.

| Mclaren12 a răspuns:

Dacă te iei după creștinism divinitatea nu te controlează dar tu trebuie să te supui divinității că așa zice religia.

| Criss1074 a răspuns:

Se spune ca Dumnezeu i-a lăsat pe Adam si Eva pe pământ cu liber arbitru (motiv pentru care s-a întâmplat ce s-a întâmplat,ca doar nu El a vrut să apară raul in lume), prin urmare, si noi ca mostenitori avem acelasi, mă rog, privilegiu.

| adadad a răspuns:

Pentru ca Dumnezeu stie ca tu vei face ceva, inainte sa faci acel ceva nu inseamna ca ca tu nu esti liber sa faci ceea ce vrei. Omul are dreptul la liberul arbitru atunci cand se naste si atunci cand moare, in rest fiecare individ e stapan pe propriile decizii si actiuni.