| inflicted a întrebat:

Credeți că e posibil sa nu se deschidă școlile și facultățile nici in toamna?

11 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Aham, foarte posibil!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| morfeo a răspuns:

Situatia e tot mai grava si aparent vara nu are nici un efect asupra virusului, deci mai mult ca sigur raman inchise

| Frank51 a răspuns:

Foarte putin probabil.

| Superior a răspuns:

Daca guvernul va mai gandi competent pana atunci,da,e foarte posibil ca scolile sa nu se deschida. In fond,mersul la scoala a devenit letal in ultima perioada. E suficient sa-ti imaginezi ce s-ar intampla cu un copil care, luand virusul de la scoala, il da acasa parintilor/bunicilor/etc. Franta a facut un astfel de experiment dupa ce situatia s-a imbunatatit, iar intr-o saptamana virusul iar a luat amploare in randul elevilor, profesorilor (multi la terapie intensiva) si parintilor. E grav ce se intampla... multi nu constientizeaza gravitatea acestei pandemii. Corecta ar fi informatizarea materialului didactic si digitalizarea orelor precum si imputinarea materiei (focusarea pe materiile fundamentale de bac).

| Superior a răspuns (pentru morfeo):

Expertii atrag atentia asupra faptului ca in sezonul rece (toamna-iarna) virusul va avea un mediu mai prielnic de supravietuire. Pe langa asta, e foarte posibil sa se suprapuna cu virusul gripal specific perioadei (totul devenind un dezastru, diferentierea intre cele doua facandu-se foarte greu, multe scenarii sumbre fiind posibile).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Superior):

Franta n-a facut niciun experiment lol

| Lioana a răspuns:

Orice este posibil.

| Adry05 a răspuns:

Nu prea cred

| eusebiu27 a răspuns:

Sincer sa fiu daca nici in toamna nu gasesc o solutie sa le deshida in sensul sa fii prezent la scoala fizic vom ajunge analfabeti...

| inflicted explică (pentru eusebiu27):

Suntem deja