| ionif a întrebat:

Credeti ca Leonardo Da Vinci a fost un om intelept, si care prin operele lui a ascuns cate o bucatica de adevar?

5 răspunsuri:
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Toti oamenii care au fost considerati genii sunt oarecum diferiti de cei de rand vad lucrurile cum noi nici nu ne putem imagina. Nu e nimic imposibil ca Da Vinci sa fi facut un puzzle cu o imagine mai mult decat interesanta. Dar de ce nu vorbim de Nicolae Tesla omul care a fost in opinia mea cel mai mare vizionar de pana acum si fara de care nu ajungeam unde suntem noi acum.

| Marius151 a răspuns:

Este pe discovery o emisiune in care ii reconstituie masinariile, si chiar au efect.

| Bteen a răspuns:

Da, chiar cred asta.

| ionif explică:

Pai in operele lui se ascund mari secrete.De exemplu Mona Lisa.S-au gasit in ochii ei niste numere si multe altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce adevar te referi? happy