| madutza_1813 a întrebat:

Credeti ca mediul inconjurator este in pericol? argumentati... funda cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| ioana1704 a răspuns:

Tu cam ce crezi?
eu zica ca da : muntii sunt gauriti, datorita minelor, zacamintele se epuizeza, deversam tot felul de produse in apa, a crescut consumul de detergenti, sapun balsam etc, se contruiesc tot felul de cartiere rezidentiale pe maluri de lac, evacuarile lor sunt direct in lac, nu intr-o retea de canalizare si dupe la epurare. Si uite asa exemplele sunt tot mai multe.