| AvalohAlyn a întrebat:

Credeți că pot să studiez creierul cu ajutorul cărților Brain Saver ale lui Medical Mediumm Antony Wiliam care repet sunt centrate pe medicina holistica a creierului? E o alta abordare si asta ma atrage. Abordare holistica a a medicinei creierului.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista alta abordare, din moment ce el contrazice, si se bate cap in cap cu medicina, si pot sa dau n exemple, multe studii care s-au facut pe oameni si ceea ce spune el contrazice totul, nu merg mana in mana, fie medicina minte fie el, si la cum scrie si vorbeste iti pot da si de unde le scoate, din care articole, daca vrei daca le scoti fara sa ai cunostinte incepi sa practici sf, cum e la cei care au citit ca insulina creste mortalitatea, pe ceva ce era sigur ca s-a facut pe pacienti pe moarte(nsulina in mare se da pentru ca contraindicatiile nu te lasa sa i mai dai nimic, cum e o afectare hepatica, renala etc, si ce sa i mai dai decat insulina), aici nu vorbesc decat de tipul 2.
Poti sa crezi ce vrei, dar cum am spus, contrazice chestii deja dovedite, studiate pe persoane, si ceea ce spune este de multe ori in opozitie cu adevarul.

| cartedecitit a răspuns:

Vad ca esti depresiv, citeste asta https://www.intrepidmentalhealth.com/......depression
citeste 4, e important sa vorbesti cu cineva pentru a reduce anxietatea si online nu se pune, astea doar o vor amplifica, trebuie sa renunti la comp dupa ce citesti aia, si sa vorbesti cu prietenii