| AvalohAlyn a întrebat:

Credeți că ceea ce prezintă Medical Meddium Antony Wiliam în cartea Vindecarea Creierului sau în general în cărțile sale unde explica care sunt cauzele reale ale bolilor psihice; neurologice, cronice etc poate reprezenta viitorul psihiatriei sau viitorul neurologiei sau viitorul medicinei sau aceasta abordare va deveni cândva noua psihiatrie sau noua neurologie sau chiar noua medicina? ca ca el are cărți care tratează mai multe categorii de probleme și în general bolile cronice și misterioase.
Voi ce credeti?
Eu am rasfoit și cercetat putin cărțile sale după ce le-am cumpărat și asta îmi da impresia.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Cred ca e cam exagerat sa sa spui ca teoriile acestea vor putea vreodata sa inlocuiasca medicina actuala.Cu siguranta nu se va intampla asa, ci vor deveni eventual, cel mult, o extensie timida a acesteia.