| Anonima163333 a întrebat:

Credeti ca va incepe scoala in septembrie?
Eu sper ca da.;}

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Posibil online deși m-ar mira la cât s-a relaxat situația. Dar am o cunoștință care e prof și a zis că se ia în serios să se țină anul următor online

| Anonima163333 explică (pentru Adry05):

Doamne,sper ca nu...ar fi groaznic sa facem online...

| Adry05 a răspuns (pentru Anonima163333):

Mie mi-a plăcut, am economisit timp prin faptul că nu mai trebuia să fiu fizic acolo + timpul ăla de umplutură între cursuri. Acu mă încriu la master și chiar aș vrea să fie online că intenționez să mă angajez și mi-ar fi mult mai ușor

| Catrice a răspuns:

Stai tu liniștită ca online sau nu, școala tot începe.

| dannyel86 a răspuns:

La sfarsitul lui august se va decide daca scoala incepe in septembrie sau se amana.
Daca situatia nu va permite prezenta la clasa, cu siguranta scoala se va continua in mediul online, pe platformele pe care s-a lucrat si pana acum.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

La cum stau lucrurile, slabe sanse sa inceapa in alt mod decat online.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nelu Tătaru a spus că în gestionarea pandemiei din perioada verii se vor face evaluări pentru fiecare etapă, iar în funcție de rezultatele acestora, autoritățile vor ști ce măsuri trebuie să ia în septembrie, atunci când va începe noul an școlar. Ministrul Sănătății a îndemnat la prudență și a spus că deciziile cu privire la reîncepere activității didactice vor fi luate spre sfârșitul verii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca da dar sper ca nu. E mai bine online, mai ales la examene. laughing

| Anonima163333 explică (pentru anonim_4396):

Mie nu mi se pare mai bine on-line, mai ales pentru cei care nu au laptop. Unii colegi de-ai mei nu au laptop si le-a fost greu sa intre pe Zoom de pe mobil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Momentan nimeni nu poate preconiza cum vor decurge lucrurile în viitor. Se știe numai că în ultimele zile, numărul cazurilor infectaților, a crescut considerabil.

Totul depine dacă o să existe sau nu un tratament în România pentru COVID-19, ceea ce este improbabil în situația de față?

| krt0f1oR a răspuns:

Prefer scoala online deoarece la mine ora durează 25 de minute si pauza 5 minute, o sa fiu clasa a 12 a la toamna si ar fi mai bine sa am mai mult timp liber ca oricum la mizeria de liceu nu se face liceu, am timp de meditații daca orele vor dura tot 25 de minute