| andytza a întrebat:

Credeti in reincarnare? Credeti ca fiecare om are o sosie? Daca da, argumentati.

Răspuns Câştigător
| ina a răspuns:

Da, cred.Prietena mea din Bucuresti mi-a spus ca a vazut o fata leita mie dar cu alta coafura.Vezi? Se poate.Ma fascineaza subiectele acestea si chiar ar fi interesant sa stiu ce am fost intr-o viata anterioara.Nu ar fi misto sa ne amintim toate vietile?

12 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Oamenii nu accepta ideea disparitiei definitive de aceea inventeaza mitul reincarnarii.Chiar ti-ar conveni sa te reincarnezi intr-o oaie, de exemplu?

| Razvan a răspuns:

Filme. Daca toti am avea sosii ar fi o lume a dualitatii unde ne-am bate cu sosile pentru titlul de originaliate.Se mai intampla sa semene oamenii dar nu toti. Iar reincanarnarea e de domeniu E. Tlaughing

| nellyneliana a răspuns:

Eu nu cred in reincarnare, in schimb cred ca exista Rai si Iad...

| Silvia a răspuns:

Nu cred in reincarnare, dar cred ca fiecare om are o sosie undeva pe lumea astabig grin.

| Gexu a răspuns:

Cred ca lucrurile astea sunt niste aberatii.Eu una nu cred in asa ceva. Reincarnare? Doamne fereste!

| M.madallina a răspuns:

Nu cred nimic, dar cine stie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca zici de reincarnare probabil te referi la hindusi. Potrivit religiei lor, daca ai fost un om bun, dupa moarte te vei naste din nou dar fara sa stii ca ai mai fost vreodata om, iar daca ai fost rau atunci de vei transforma dupa moarte intr-un animal, planta etc. Nu are nici o legatura cu crestinismul sau cu creatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred in ea, deseori am avut sentimentul de deja vu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se stie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred in sosi... o fosta colega de clasa de-a mea a mers in austria iar cand a venit inapoi mi-a adus poze cu un baiat care semana cu zac si cody/dylan si cole doar ca parul era mai inchis si in poze era si eabatting eyelashes deci asta credbig grinwinking despre reincarnare nu stiu ce sa zic thinkingbig grin

| andytza explică:

Mira, poate chiar am fost o oaie intr-o viata anterioara sau cine stie ce!? Eu cred in asta. de aceea am si pus intrebarea.Ideea este ca des ni se intampla(cel putin mie), sa merg in locuri noi dar sa am impresia ca deja le cunosc sau sa se intample ceva si sa am impresia ca s-a mai intamplat exact asa. Nu sunt paranoica, cel putin nu inca happy. Sunt foarte multe intrebari la care nu vom gasi vreun raspuns dar merita sa dezbatem anumite subiecte, asta pentru a vedea ca fiecare om e unic in felul lui chiar daca se zice ca suntem aproximativ toti la fel (din acelasi aluat).

| RuxMorgenstern a răspuns:

Da cred pentru ca dupa moarte nu are cum sa se termine tot adica ai murit gata ramai in rai sau iad si gata (iadul =creatie a oamenilor pentru ca ei singuri au creat iadul. Dumnezeu ne iubeste si nu ar fi avut cum sa creeze iadul ca sa ne faca noua rau.El ne iubeste ...nu ne-ar face rau). Dupa ce mori te reincarnezi iar si iar si iar pentru ca asta este viata si noi nu ne putem schimba destinul. Unii oameni foarte intelepti care sunt maeștri isi amintesc ce au facut in alta viata. Daca te pasioneaza eu as spune sa ii cumperi cartea,, Noul pamant,, scrisa de maestrul Omraam Mikhael Aivanhov care are mult mai multe carti ca de exemplu: Reguli de aur pentru fiecare zi sau restul colectiei din care este aceasta carte. Numai bine!