| Amegadaisuki a întrebat:

Cu 2 bete de chibrit am scris un numar, apoi am adaugat inca 2 bete si am obtinut un numar de 200 de ori mai mare.
Care este numarul?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, nu-s geniu la mate, dar...
Sa zicem ca primele bete reprezintă 11, mai pui încă 2 iese 1.111. Dar, de 200 de ori mi mare. 11•200= 2.200. Deci numărul e...

| Amegadaisuki explică (pentru anonim_4396):

Care este numarul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Amegadaisuki):

Asta voiam si eu sa te întreb laughing
Ori 1111 ori 2.200 ori niciunul. laughing

| nlko a răspuns:

Primul numar e 5
Iar cel de 200 de ori mai mare 1000.

| Amegadaisuki explică (pentru nlko):

Daaa big grin felicitari ai luat bacul laughing) de la Constanta iar destinatia este ne cunoscuta laughing)

| nlko a răspuns (pentru Amegadaisuki):

Primesc funda? laughing

| GangsterQuinn a răspuns:

Pai care e?

| Amegadaisuki explică (pentru GangsterQuinn):

Asta este intrebarea eu nu o sa va zic dar iti dau un sfat cifre romane gandeste-te