| SometimesSomehow a întrebat:

Cu ce ar trebui sa incep sa invat pe cineva engleza? As putea sa ii explic cam orice, dar nu stiu cu ce sa incep. Tin sa mentionez ca este la nivel incepator... nu as intra in verbe direct. Idei careva? multumesc anticipat happy

3 răspunsuri:
| Tatarusanu a răspuns:

Cuvintele de baza apoi persoana apoi verbele, apoi sa faca propozitii

| Pitzipoanca a răspuns:

In principiu depinde de varsta. Din pacate, cel mai ok imi pare sa incepi cu verbele. Noapte buna happy.

| temugin a răspuns:

Da, ia un text simplu si pune-l sa citeasca, apoi il pui sa traduca (asta ca sa vezi la ce nivel se poate lucra), apoi faci si ceva exercitii de completat propozitii, il pui sa-ti spuna denumirile unor animale, plante, etc!