| Maria_Kary_1994 a întrebat:

Cum a ajuns Adolf Hitler la putere?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Cu ajutorul discursului în general și a modului în care și-a exercitat peste tot influența pe care a dobândit-o încetul cu încetul. Fiind un foarte bun orator a strâns oameni care să îl susțină și de acolo partidul în care s-a înscris el l-a transformat conform idealurilor sale. Dacă vrei să afli mai multe vezi filmul "Hitler: The Rise of Evil"

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Filmele si istoria oficiala a zilei sunt comerciale, mincinoase si facute cu scop de propaganda. Printre franturi de adevar iti sunt strecurate falsuri si multe multe omisiuni ( minciuna prin omisiune ) pentru a te face sa crezi ceea ce vor altii ca tu sa stii dar in nici un caz realitatea. De cand lumea adevarul s-a spus in ale locuri nu in mas media care slujeste intereselor celor de la butoane.
Ai aici mai multe articole -
http://burebista2012.blogspot.it/......er-nu.html