| Dan1989P a întrebat:

Cum a fost "Saptamana Altfel"? Am auzit de ea si chiar sunt curios si nu vi se pare ca a fost o mare pierdere de timp?

18 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Mie scoala in general mi se pare o pierdere de timp...

| Magnifico a răspuns (pentru ombladon):

Inteleapta vorba!

| Magnifico a răspuns:

A fost o pierdere de timp in favoarea noastra. 3 saptamani de vacanta la mine s-a luat de miercuri ca nu stiau profesorii ce sa mai faca laughing suntem multi si ii cam depaseam..si toti cuminti..stii cum este!

| Bitzy a răspuns:

Cea mai mare pierdere de timp.

| Harumiiii a răspuns:

La mine chiar a fost "altfel" scoala, adica n-a fost deloc de o luna laughing dar mi-au zis colegii ca nu s-a facut nimic interesant. Si olimpiadele nationale le-au pus pe toate in acelasi timp( intre 2 si 6 aprilie) din acelasi motiv. S-a gandit domnu' ministru ca oricum nu avem ce pierde laughing.

| Alllllexandra a răspuns:

La mine in scoala s-a stat toata ziua in clase, doar joi intr'o ora de desen am fost si am facut curatenie in curtea scoliilaughing in rest o porcarie totala, nicio activitate.doar in ultima zi ce am fost aproape toata clasa cu dirigu in parc a fost frumos, dar tot degeaba am statlaughing. si in plus, nu puteam chiuli pentru ca ne puneau absenti. O TOTALA RISIPA DE TIMP, mai ales ca suntem cls a opta si se apropie examenul. daca se va mai face si la anul sper sa fie organizate niste activitati calumea, nu sa pierdem timpul aiurea. mama cat am scrislaughing bafta:*

| Patrăţel a răspuns:

Chiar a fost o pierdere de timp! straight face La inceput eraam foarte entuziasmata, credeam ca nustu'. va fi distractiv sa facem altceva la scoala. Dar am facut un mare NIMIC. Ne-a pus film la care nimeni nu s-a uitat, apoi ne-a dus la padure - plictisitooor.In rest, in ultimele zile, au venit max. 15 copii.Plus ca profesorii erau complet dezorientati si nu s-au rpegatit mai deloc asa ca am stat pur si simplu in cclasa si ne-am uitat unul la altul. Doar cativa au avut cateva activitatii, restul -praf.Am ajuns la concluzia ca mai bine stateam o saptamana. acasa decat sa mergem DEGEABA la scoala. oh go on si ca e mult mai distractiv sa faci ore normale, macar nu te plictisesti in halul asta. Era o liniste, o luai razna. straight face

| Dan1989P explică (pentru Patrăţel):

Mda... Te inteleg. Toti profesorii dezorientati deoarece nu au cu cine sa faca activitatile daca elevii nu au venit!

| motherfuckerstyle a răspuns:

Naspa!
Am fost doar 2 zile la scoala, in prima am vizionat un film BANG BANG eu're dead care chipurile dura 2 ore dar la noi a durat 4 datorita netului _! _, si a doua zi am fost la padure sa strangem niste,, gandacei''cu un doctor/profesor foarte faimos care a venit special din...[o tara prin Europa dar nu mai tin minte] oricum a fost super ziua pentru ca au fost elevi din vreo 4-5 clase, panarama a fost la ordinea zilei pentru ca am avut de cine sa ne batem joc...

Pstonguerin proiectul acesta liceul meu a castigat un concurs national intre liceelove struck cei care au strans hartii si au spus poezii au fost nimic pe langa noi:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da a fost foarte plictisitor, nu venise nici macar jumate din clasa, intr-adevar o mare pierdere de timp, mi-a fost dor de orele normale in special de fizica, info, mate si chimie.

| Cherilyn a răspuns:

Daca la inceput toti copiii erau entuziasmati, la final am fost complet dezamagiti...
Cel putin in scoala mea a fost o completa dezorganizare, profesorii nu mai stiau ce sa faca, cum sa planifice toate activitatile...
Este primul an in care se face asa ceva, dar daca se va decide ca si in urmatorul an se va relua sper ca activitatile sa fie mult mai bine gandite si organizate...
Au venit cu 3 lulele 3 surcele la noi si se asteptau sa ne iasa numarul de ore...Eu nu am fost in primele 3 zile, dar am auzit de la colegii mei ca a fost o harababura totala.

| LanaDelRayFan a răspuns:

A fost foarte amuzant.Am facut poze, ne-am uitata la filme si...ne-am distrat.In afara de vineri, ca am facut matematica.

| Dan1989P explică (pentru LanaDelRayFan):

Da, v-ati distrat, dar cel mai probabil ati ramas in urma cu materia...

| LanaDelRayFan a răspuns (pentru Dan1989P):

Nu-i adevarat.Mai avem 10 lectii scurte la fiecare materie, in afara de biologie (11).

| DoOdO a răspuns:

Nu mi s`a parut o pierdere de timp mai ales ca la mine la liceu au fost chestii destul de dragutebatting eyelashes. Si nu am ramas in urma cu materia pentru ca planificarea asta prevede. Nu a fost ca si cum in loc de scoala si de lectiile care ar fi trebuit sa fie predate am facut altceva.

| Dayana12345 a răspuns:

Mie nu m-a placut! Nu am facut nimic, doar am stat in clasa noastra, pentru ca a plouat! Si vineri am facut "o petrecere", dar u a aratat ca una, si ne-am plictisit ingrozitor, doar am stat in bancile noastre, am mancat de pe platouri(nici macar nu a pus muzica), si....atat!

| marian23213234 a răspuns:

A fost destul de tare.Nu prea m-am plictisit am distrat

| Alexandraaa1999 a răspuns:

Se numeste "Scoala altfel" si unele ore chiar au fost o mare pierdere de timp dar unele au fost super frumoase.:X