| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea invata mai bine franceza?
De una singura sau cu profesor particular?
As vrea raspuns pentru ambele variante.

Răspuns Câştigător
| IonutPutinica a răspuns:

Buna depinde ce varsta ai, daca esti la varsta claselor 5-8 ai putea fii atent la ore si invata foarte rapid franceza, repeta 30 de minute pe zi pronuntarea cuvintelor si o sa devi un as, iar daca ai trecut de perioada claselor 5-8 poti sa inveti si singur,exista zeci de manuale,, Invata franceza fara profesor" foarte explicateve, Ionut 13 ani

1 răspuns:
| NuAmGăsitNume a răspuns:

Singur nu are rost,e mai mult o pierdere de timp. Mai bine cu un profesor de la scoala, sau ore particulare. Franceza nu e tocmai o limba usoara si ce faci cand iti lipsesc anumite notiuni de care ai nevoie si nu le stii?
Un profesionist e cel mai bun sa te invete, poate sa iti dea exercitii si stie mai bine cum sa te ajute.
Bafta!