| TeodoraMaria98 a întrebat:

Am o mare problema, sunt pe clasa a opta si domnul profesor de franceza ne-a obisnuit, pana acum sa dam teste cu dictionarele in fata si sa luam note mari.Dar eu, abia acum am realizat ca franceza imi va folosi mai departe si as vrea sa stiu cum sa o invat, adica de la zero.Nu vreau sa o invat de pe internet, vreau sa o invat singura pentru ca am dictionare si carti de verbe.Primul raspuns util primeste funda.

Răspuns Câştigător
| armand3004 a răspuns:

Sunt tot felul de metode, dar cea mai eficienta este folosirea cartilor "limba franceza fara profesor". Editura Nicolescu are foarte multe carti pe subiectul acesta.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cărțile fără profesor, C.D-urile sunt la mare căutare.
Succes!
Pa, pa.

| TrendyHedgehog a răspuns:

De ce nu iti cauti un meditator? Altceva e cand iti explica cineva decat sa stai cu cartea in fata si sa nu stii unde sa te uitiwinking

| N0xEterniS a răspuns:

Eu am invatat ceva franceza de pe un CD...e greu cu cartile.Acum sunt in franta si fac ore de franceza si inteleg ce spune profesoara.Cel mai bine este sa vorbesti in franceza si cu timpul o sa inveti sa vorbesti fluent.