| gomen a întrebat:

Cum as putea sa invat daca materia respectiva nu-mi place si nici nu o inteleg?
Am probleme cu fizica si chimia. Chiar daca eu sunt la stiinte sociale si trebuie sa ma axez mai mult pe istorie, romana, engeza si socio-umane, profesoarele mele de fizica si chimia sunt prea severe incat am impresia ca o sa raman corigenta la astea 2 materii. Nici nu pot sa imi invat la materiile de baza sau alea pentru bac. E aiurea.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu "intelegi" fix din cauza ca nu iti place (si asta din cauza ca ti-ai fixat ideea asta in cap si ti-a fost prea lene la inceput sa inveti si dupa s-a dus totul...)
zic sa inveti la ambele ce tin si de real si uman din cauza ca poate te vei razgandi pe parcurs( nu sti niciodata, crede-ma) macar incearca! bafta!