| anonim_4396 a întrebat:

Cum credeți că ar arăta lumea în dimensiunea a 4a (4D)?
Cum ar arăta, de exemplu, o floare sau casele noastre în 4D?
Am putea vedea prin ele sau ceea ce conțin ele în interior?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ideea de 4D se refera la introducerea unui nou termen in discutie pe langa latime, lungime si inaltime, si anume timpul. Legat de partea vizuala, mai mult de 3D noi nu putem percepe si prea curand nu stiu daca se poate. Ar insemna sa vedem noi prin lucruri pe axa temporala, si nu numai cu ochii. Poate daca ne-am putea micsora cumva sau mari.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Diamantele sunt in 4d.

| morfeo a răspuns:

In 4D este reprezentat universul