| Gabitzu246 a întrebat:

Cum credeti ca va fi bacu' anul asta la mate? greu, usor? care sunt sansele sa ne dea exercitii asemanatoare cu anii precedenti?

6 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Pune mana si invata! asta va fi sfatul tuturor celor ce vor posta aici.
M-ar bucura ca acest examen sa fie din ce in ce mai greu pentru ca numai cei ce au invatat sa-l promoveze. Si as propune ca nota minima de promovare sa devina 6.75. Poate asa o sa va mai risipeasca din pretentii. Iar prostia cu monitorizarea video e frectie. Cred ca solutia cea mai buna e cu profesori supraveghetori mai multi. Te-a prins 4 ani nu mai ai voie sa dai Bac-ul. Sa vezi ce curatenie ar fi. Asa ca imi da, nu-mi da e o porcarie. Burta pe carte.

| Gabitzu246 explică (pentru ywar):

Esti de acord cu mine ca pana in 2012 bacu' il lua orice prost? iar prostii aia au terminat si cate 2 facultati, de ce sa nu aveam si noi aceleasi sanse? nu spun sa se copieze dar sa fie niste subiecte accesibile

| ywar a răspuns (pentru Gabitzu246):

Mai, eu nu cred ca am fost un prost... L-am dat ceva ani in spate, destul de multi, din pacate si nu ma simt prost... am avut 9.10 la BAC. Am o meserie onorabila si nu am terminat 2 facultati ci una si buna si grea.
bac-ul este facut sa fie trecut de oamenii care au invatat in scoala.

| Gabitzu246 explică (pentru ywar):

Nu contest ca sunt si oameni care l-au luat pe buna dreptate si pe meritul lor cum sunteti si dumneavoastra, dar sunt multi care habar nu au sa scrie si au bac cu medie foarte mare si facultate, si ma cam ofticbig grin

| EdyFcsb a răspuns:

Frate nu te culca pe o ureche. Pune tu mana si invata bine.Anu' asta nici sansa de copiat nu va mai exista, te asigur. Pune mana si invata mult.

| BarsanDragos a răspuns:

S-ar putea.si iti spun ca o sa fie destul de greu