| Idc12345 a întrebat:

Cum e clasa a7a? As vrea mai multe detalii despre biologie, chimie si civica.
Fundoi!

Răspuns Câştigător
| MaStErShOt a răspuns:

Eu acum am terminat a8a si sincer clasa a7a mi s-a parut mai grea...la chimie o sa va bage formule pe gat la greu, o sa aveti cateva experimente in laborator cum se coloreaza substantele intre ele, mai spre sfarsitul clasei o sa inceapa da devina chimia interesanta, ca termina cu formulele si elementele. la civica nimic interesant, ne-a vorbit despre parlament, senat, drepturile omului, niste legi tampite din antichitate si am mai citit de prin manual....bilogie faceti anatomie, dar nu faceti mare lucru, maii mult despre animale se discuta si mie personal mi s-a parut foarte plictisitoare biologia in a7a

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am inteles ca este grea, ca si eu trec a 7-a, profesorii ne spun ca e grea...

| dydydeea a răspuns:

La bio este cam greu pentru ca o sa inveti totul despre om(anatomia) si va fi mai greu si testele pe care o sa le dai( aproximativ vreo 12- im aman2 semestre). Mie mi s-a parut civica cea mai plictisitoare ora( e foarte plictisitoare). Chimia in primele doua luni e foarte usoara pentru ca nu o sa aveti probleme de facut doar definitii...dar dupa asta o sa se ingreie chimia dar nu e foarte grea( sunt usoare problemele).E mai grea fizica decat chimia!

| GeorgianaEuu a răspuns:

Biologie:Anatomia(Sistemul nervos, digestiv, reproducator).Cel mai dificil va fi la cel nervos(Mie asa mi s-a parut).
Chimie:La inceput vei invata despre corpuri, substante, materiale..va fi usor.Insa din semestrul 2 va fi din ce in ce mai greu, insa daca it place chimia ti se va parea usor.
Cultura civica:Vei invata despre Puterile din stat, despre presa si despre legi. Funda?

| DragosGr a răspuns:

Is usoare, problema e cu matematica, o sa ai foarte mult de invatat.

| takukiziku a răspuns:

La biologie faci anatomie, la civica.e vorba de Puterile din stat, despre presa si despre legiiar; la chimie...e cam grelut ( in semestrun I nu-i asa greu...dar in al doilea.) inveti despre nucleu, electroni, etc.

| CernobylSexyBoy a răspuns:

Greu tati! In afara de CHIMIE! happy