| Anonimus13579 a întrebat:

Cum e in clasa a sasea

Răspuns Câştigător
| DanielPH a răspuns:

Anonimule, stai linistit.
O sa treci ca lebada prin apa pana in VIII, adica trecut pe nimica toata. Depinde de tine daca inveti sau nu ca sa ajungi la un liceu bun. Primele 10 clase sunt obligatorii, profesorii au bunavointa sa te treaca doar daca inveti cat de cat si daca esti cuminte. O corigenta inseamna o a doua sansa, nu uita.
Din clasa XI-XII lucrurile se complica, poti ramane foarte usor, iar daca nu ai acumulat un nivel bogat de cunostinte pe parcursul claselor I-XI/XII sunt sanse mari sa repeti o clasa sau sa nu iei BAC-ul.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai de fizica, ai pus-o.

| Anonima60 a răspuns:

Părerea mea e că a fost ce'a mai uşoara clasă de până acum, deşi sunt abia la începutul clasei a 8-a. Am avut cea mai bună medie a mea în a 6'a (9.75) deci îţi pot confirma că e uşoară. Poate că atunci când te uiţi peste manuale o să pară un infern. Nu, nu e aşa. E un an uşor. :3 Succes!