| anonim_4396 a întrebat:

Cum e mai bine? Sa inveti/recapitulezi operele grele pentru BAC si dupa alea usoare sau indiferent?

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Ar fi ok să insiști pe ceea ce nu stăpânești prea bine, cel puțin eu așa aș face happy

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Alea mai grele daca mai ai timp sa le iei si a 2-a oara ia-le pimra data. Daca nu, alea mai grele ultimele ca sa fie mai proaspata informatia.

| mermaid01 a răspuns:

Citeste si analizeaza in primul rand operele care iti plac, iti atrag atentia, din care simti ca poti invata ceva pentru viata ta, nu pentru BAC.Citeste cam 1 ora pe zi,sau cat simti tu ca poti ramane concentrat/a,inchide cartea si fa-ti un film in cap despre bucata aia. Dupa ce termini cartea povesteste-o din memorie(in scris,in mintea ta,sau cu voce tare). Inainte sa citesti comentariile si analizele altora fa-le pe ale tale fara sa cenzurezi sau sa sufoci cu formule de redactare, bla, bla, bla... Nu te stresa, pe bune! Succes.happy