| SimonaBubu a întrebat:

Cum este la facultate? Este ca in liceul sau mai diferit?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mult mai diferit

| Frank51 a răspuns:

Cea mai misto perioada a vietii, mai ales daca stai in camin. Inveti si te distrezi pe tot parcursul ei, asta e farmecul. Iti faci prieteni inteligenti si cu chestii in comun de la care ai multe de invatat, si tot asa. Este cu muult mai misto decat in liceu.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu e ca in liceu. La facultate fiecare isi vede de treaba lui.

| Yurisa a răspuns:

E mai misto laughing facand abstractie de materia care e consistenta, intalnesti oameni noi, socializezi, te distrezi

| June20 a răspuns:

Depinde din ce punct de vedere intrebi. La facultate ai cursuri si seminarii la care daca vrei te duci, daca nu, nu. Nu ai teze, dai doar examenele de sfarsit de semestre, in primi ani aveam vreo 8 examene pe sesiune, deci e clar ca pe tot anul faci orice altceva, dar in sesiune te pui cu burta pe carte. Sau poti invata si in timpul anului, astfel sa iti fie mai usor in sesiune. Despre colegi, fiecare cu ale lui