| Panteraa a întrebat:

Cum fac un proiect sa fie interesant? Sub ce forma? Trebuie sa fac la istorie despre anul 1944 in Romania cu nu stiu cum as putea capta atentia. Nu vreau sa fac un power point cum fac toti, caci e deja banal. Vreau sa fac ceva mai diferit, dar nu am nici o idee.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O plansa imensa, pe care sa scrii date si sa desenezi sau lipesti poze cu... subiectul.

| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Eu am facut asa si am captat foarte mare atentie:
• Pune imagini color cu subiectul proiectului
• Poti face lucruri care arata ceva din descriere: Steag, barca etc.

| nlko a răspuns:

In primul rand nu citi proiectul... daca citesti chiat nu asculta nimeni.Incearca sa selectezi informatii cat mai interesante, care te-au fascinat si pe tine.Si nici nu incerca sa inveti tot pe de rost, invata ideile principale si improvizeaza.
Poti sa aduci si niste obiecte legate de tema si o plansa cu imagini.
Bafta!