Întrebare recomandată | RoxanaElena007 a întrebat:

Cum funcționează procesul de transfer de la un liceu la alt liceu sau de la un profil la altul?

4 răspunsuri:
| Catalin77945 a răspuns:

Te duci la secretariat si semnezi o cerere si daca ti se aproba si ai media mai mare decat a ultimului te muta(dintr-un profil la altul)
Dintr-un liceu la altul te duci la secretariat iti trebuie mai multe documente si cam tot aceeasi procedura dar e mai mare bataie de cap, dar eventual iti spun secretarele acolo

| RoxanaElena007 explică (pentru Catalin77945):

Mulțumesc mult pentru explicații laughing

| RainbowD a răspuns:

Salut. Mi se pare că trebuie făcută o cerere către directorul liceului la care ești și directorul liceului la care vrei să mergi. Pentru a fi transferat, ambii directori trebuie să fie de acord.
În schimb de la un profil la altul e ceva mai ușor, dacă e în cadrul aceluiași liceu.

| RoxanaElena007 explică (pentru RainbowD):

Mulțumesc mult pentru explicații happy