| floridudi a întrebat:

Cum imi fac legitimatie de transport pentru student, sunt necesare acte,buletin, etc?

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Pentru tren? Dacă nu ma înșel, noi am primit-o la începutul anului I, când ne-au dat și carnetele vizate de la secretariat. Șefa de an le-a adus, fără sa dam noi nimic (buletine). Pentru transportul în comun în oraș depinde de la oraș la oraș, de obicei pentru reducere (de student, de exemplu) e nevoie de acte, dar sunt orașe in care trebuie sa scrie numele tău pe abonament (dacă e abonament pe o zi, de obicei nu se scrie, dar pentru cel pe o luna se scrie, și ți se poate pune și o poza). Dar asta cred ca numai prima oara, când îl face.