| Buzea_8427 a întrebat:

Cum imi Invat pentru teza la Romana?

3 răspunsuri:
| DdoarEuuu a răspuns:

Repeti de mai multe ori cate o fraza.SAU
SI ai sa vezi ca o sa mearga eu asa am facut big grin
si am l'at 9 big grin

| coSSmiN97 a răspuns:

Pai,eu sunt a 8'a si am dat destule teze(mate,romana, istorie, geografiesad]. Trebuie sa recapitulezi materia.Iti poti nota intr-un caiet toate informatiile dupa care le citesti. Poti sa le scrii din capul tau sa vezi ce ai retinut.Eu asa fac si nu s-a intamplat sa iau mai putin de 9. (eu si invatbig grin)

| Ionut98ify a răspuns:

Inveti distrandu-te in acelasi timp sau copmuii un cantec cu ele invti cantecul la scoala il canti la concertul din creer si apoi il scrii pe caiet big grin sper sa mearga