| Podovei_Petronela_2001 a întrebat:

Heei. Am teza la romana si nu ne-a dat din ce sa invatam. stiti cumva ce trebuie sa invat pentru teza. sunt clasa a 8-a :/

2 răspunsuri:
| Anothergirl22 a răspuns:

Si eu sunt a 8-a. Noi trebuie sa invatam toate lectiile incepand cu atributul!

| Anamaria441 a răspuns:

Este cam aiurea ca profesoara nu v-a dat.
Sfatul meu este sa citesti, sa te uiti peste tot ce-ati lucrat, dar mai ales peste ce v-ati axat cel mai mult! Mai ales la gramatica. Te poti uita in manualul de romana sau culegere, poate sunt modele de teste sau teze. Te poti orienta de acolo.