| together4ever a întrebat:

Cum intelegeti : If you are going to have others define who you are, you may not find happiness?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tradus ar fi ceva de genul : Daca ai de gand sa-i lasi pe altii sa-ti spuna cine esti, e posibil sa nu gasesti fericire?
Pe de-o parte cred ca este vorba de a fii tu insuti, sa nu-i lasi pe altii sa te schimbe in ceva ce nu vrei sa fii pentru ca s-ar putea sa-ti para rau ca ai devenit ca ei. Pe de alta parte cred ca se refera la a incerca sa le dovedesti celor care te vad altfel decat esti ca nu esti asa si sa nu lasi parerile lor sa te afecteze sau demoralizeze, ci sa le arati de fiecare data ca se inseala.

11 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Daca ii lasi pe altii sa te defineasca, nu vei gasi fericirea.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

@Carmen
Aceşti oameni au o fericire asemănătoare starea românilor din comunism: Nici rău dar nici bine. E o fericire, e adevărat, dar e o fericire inferioară simţită celei pe care o cunosc oamenii mai puţin simpli.
@together4ever Ceea ce înţeleg eu din acest citat este faptul că fericirea depinde de noi şi nu o vom regăsi atât de uşor în alţii. Ea depinde doar de noi, nu trebuie să depindă de alţii, ei pot cel mult să ofere un prilej pentru descoperirea fericirii.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Eseul la limba engleză ţi-l face mate singură acasă nu pe TPU! Ok?!

| NoMusicNoLife a răspuns:

Daca ai nevoie de ceilalti ca sa te defineasca pe tine, s-ar putea sa nu gasesti fericirea.

| Oxanna a răspuns:

Daca ii vei lasa pe altii sa defineasca cine esti tu cu adevarat, nu vei gasi fericirea

| Amy a răspuns:

Eu inteleg ca nu trebuie sa te lasi influentat de parerea altora despre tine, si sa fii mai indiferent la rautatile persoanelor, la adresa ta, pentru ca nu rezolvi nimic si nu o sa fii fericit

| Bastet a răspuns:

Daca ai nevoie de oameni ca sa iti spuna cine esti, s-ar putea sa nu gasesti fericirea

| Libelle a răspuns:

Trebuie sa descoperi tu cine esti, sa te cunosti.
Altfel, lumea poate sa te minta, iti poti pierde increderea in tine, nu vei fi fericit.
Adica ``daca ai de gand sa iti zica altii cine esti tu, nu vei gasi fericira``

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aiurea. De cele mai multe ori sunt fericiti cei care duc o viata simpla, respectand banalele reguli ale societatii, mai vechi ca istoria. Acestia sunt oamenii cei mai usor de manipulati si unora nici macar nu le pasa.
Incurcate sunt caile vietii...

| Cigαяєttє a răspuns:

Daca o sa ai si pe altii defineste cine esti, nu poti gasi fericirealaughing eu asta inteleglaughing))

Răspuns utilizator avertizat