| MadduM a întrebat:

Cum poți oprii acel rău din tine de zice tot timpul : rănește! ( nu numai de a răni, ci și a face lucruri rele )
Am observat că mulți au probleme d-astea.

Răspuns Câştigător
| Lucinca a răspuns:

Nu stiu ce sati zic. dar eu nu prea pot fi realaughing
nu pot sa fac ceva rau. mi-e milalaughing
o minciunica pe acol ospune orice ca oameni nu-s perfecti
-inainte plangeam mai din orice ziceam ca viata mea e un calvar chestii din astea. ca am avut si parinti certati nimeni nu vroia sa se imprieteneasca cu mine
-dar nsuh totul s-a rezolvat. si nu mai gandesc rau
-de fapt nu prea ma gandesc rolling on the floor
-n-am de cehappy
-ca imi place viata si atunci cand sunt furioasa ma gandesc la locul meu preferatlove struck
-si ma simt bine, impacata cu minehappy

8 răspunsuri:
| Teo a răspuns:

Mai mergi la Biserica
Mai fa o Rugaciune
Fi mai amabil
Vorbeste frumos cu oameni
Si nu te mai gandi la lucruri rele
Cam asta-i.
Sper ca am putut fi de ajutor.happy

| passenger a răspuns:

Pai in primul rand NU trebuie sa fi slab de inger!

| alexbordei93 a răspuns:

Pur si simplu NU GANDI, este o vorba pe care mi-a spus-o si mie mai de mult un preot. Stima.

| IancuSilviu a răspuns:

Gandindute ca te poti controla happy

| IancuSilviu a răspuns:

Gandindute la faptul ca poti reusi daca iti doresti si vrei asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai abtine-te gandestetela ceva frumos si nu-i baga pe ceilalti in seama care sunt rai fa o fapta buna macar una mica sper ca te-am ajutat succes

| BAIATUL a răspuns:

Salut! Pai incearca si tu sa te ganedsti la consecinte si la ceea ce vrei sa faci prin acea fapta, gest sau oricare alt ucru rau. Sper ca te

| bogdy9696 a răspuns:

Mergi la biserica si roaga-te