| yellowsmileyface a întrebat:

Cum pot dezactiva si reactiva internetul pe computer?

Răspuns Câştigător
| BlueStar12 a răspuns:

E jos stii unde iti ceasul acolo apare un icon cu un calculator sau ma rog ce o fi si dai pe el click dreapta si disable
nu stiu sigur cum arata icon-ul la tine ca eu am internet wireles dar gasesti tu
ca sa il bagi inapoi dai la start menu la network connections

3 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Pai,na. cea mai simpla metoda ar fi sa scoti cablu si dupa sa-l bagi iar...

| Filip23 a răspuns:

Browserul net e una (de ex Mozilla sau care il folosesti), iar conexiunea net e alta. Browserul il inchizi. Insa conexiunea fiind activa anumite programe pot sa faca inca transfer de date (de ex download pentru baza de date a antivirusului, programe care vor sa te stimuleze sa cumperi si iti descara un fel de reclame etc). Bineinteles ca poti scoate si cablul de net. Atunci esti sigura.

Inchiderea conexiunii net se face printr-o comanda, care depinde de furnizorul de internet. La mine (RDS) este un icon, si de deschide o fereastra de unde inchid sau deschid.

| Andrei1099 a răspuns:

Dai disable la iconita Network