| everyyoueveryme a întrebat:

Cum pot face facultatea de medicina in Anglia, cu bursa? Cati ani se fac acolo? echivalentul anilor din Romania?(sunt clasa a 11-a).

2 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

In Anglia cu bursa mai rar... cel putin eu nu cunosc pe nimeni si, vorba aia, cred ca nu a fost an sa nu plece macar 10 'elevi' din liceul meu in Anglia la faculta. totusi, poti cauta pe net, pe site-urile universitatilor la care te-ai gandit(sau pe care ti le sugereaza google-ul), in caz ca ma insel.
Oricum trebuie sa te informezi serios, TPU nu e locul pentru asa ceva.

| Apotamkin a răspuns:

Pai cu Bursa fie castigi o olimpiada biologie/chimie/fizica si aplici si speri sa obti, fie obti note foarte bune+multa activitate scoalara(asta se cauta dincolo)si aplici la o facultatea; fie incerci sa aplici la o anumita facultate de dincolo care ofera burse.mai ai si posibilitatea sa ceri o fininatare de la guvernu britanic si vei plati dupa terminarea facultatii cand vei avea propriul salariu(despre asta mai multe data nici eu nu stiu dar is 100% ca se poate)