| ღAnaSawakoღ a întrebat:

Cum pot fii buna la romana? adica sa invat bine. dati-mi un site cv. funda si urgent

Răspuns Câştigător
| Ella99love a răspuns:

Pentru a fii buna la limba romana trebuie sa inveti fiecare lectie predata la scoala, sa lucrezi mult suplimentar, sa citesti lecturi pentru a-ti imbogati vocabularul etc. Funda, te rog?hee hee

3 răspunsuri:
| Florennce a răspuns:

Buna! Daca nu ai inclinatie spre asa ceva. o sa te descurci daca vrei, dar n-ai sa fii foarte buna. Trebuie sa ai seriozitate, sa fii atenta, sa te concentrezi si sa-ti faci temele. Insa daca pana acum ai avut 5 sau 6 la romana, fii sigura ca n-o sa-ti fie prea usor.Dar oricum, daca ai vointa vei reusii! Daca mai ai ne voie de ceva sfaturi la romana, lasa-mi un mesaj pe privat! O zi buna! >big grin

| мιcυтѕαααα a răspuns:

Stiu cum e... Eu am probleme cu matematica...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste cit mai multe carti, asa vei acumula mai multe cunostinte in literatura iar restul va veni de la sine. A cel mai important este sa doresti sa cunosti etc. happy numai bine si note de zece la romanaa! happy