| AlexaGabriela a întrebat:

Cum pot sa inteleg mai usor chiestile de mate cu ex. : 2m* (steluta pe post de 3). Dau teza peste o saptamana si nu stiu cum sa fac. Dau funda. Puteti sa-mi spuneti pas cu pas sua sa -mi dati link-ul cu explicati. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| sabin89 a răspuns:

Pai ce nu intelegi? Nu stii ce inseamna m la a treia? Inseamna m inmultit cu m inmultit cu m, adica m inmultit cu el insusi de trei ori. Daca il mai ai si pe 2 in fata, mai inmultesti si cu 2.
Any other questions?

| AlexaGabriela explică (pentru sabin89):

Thank you! doamna mea de mate nu e tocmai cea mai bun. si inca um motiv sunt in a 5-a...

2 răspunsuri:
| JamilaGizeh a răspuns:

Vrei sa zici 2 metri cubi?