| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa invat cuvinte in engleza cat mai usor(fara de a ma uita la filme sau de a asculta muzica in engleza, ca fac asta demult si nu s-a intamplat nimicstraight face)? va raman recunoscatoare

37 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Foloseste Internet Polyglot. Mira

Anna
| Anna a răspuns:

Propune-ti sa inveti 2-3 cuvinte pe zi.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Sunt edituri care au Cd-uri cu invatarea limbii engleze cat mai usor... mi se pare comod... poti invata in timp ce mergi, esti la cumparaturi, stai acasa...Iti recomand Editura Rider's Digest...sunt cam scumpe, dar au calitate exceptionala si sunt foarte eficiente!

assiris
| assiris a răspuns:

Jucind scrabble in lb. engleza

Janina
| Janina a răspuns:

Sunt diverse jocuri de gasit obiecte, iar denumirea lor e data in engleza, tot cautand la ele si distrandu-te cu jocul(care e f palpitant ) le vei invata incet incet.
poti de asemenea sa corespondezi pe internet, pe mess chiar cu ceva pers vorbitoare a lb engleze si sigur se va prinde ceva de tine happy
eu am invatat engleza de la desene animate cand eram mica tongue
oricum ti-ar prinde bine si ceva meditatii pentru a avea o dictie cat mai buna.
bafta :*

eileen
| eileen a răspuns:

Stii cum am facut eu cand inca nu studiam limba engleza la scoala? Am luat niste cursuri la un club, apoi am inceput sa vorbesc ce stiam, cuvintele alea le repetam si formam propozitii cu ele. Inveti mai bine cu cat vorbesti mai mult in engleza. Si filmele te ajuta daca te uiti la ele fara subtitrare.

| andreutz a răspuns:

Te sfatuiesc cu desene animate...sunt mult mai simple, amuzante...astfel iti creste "apetitul" de invatat fara sa vrei...in plus, e important sa incepi cu notiuni simple, acestea fiind cel mai des folosite in desene animate...in filme sau muzica e altceva, nu se compara...eu garantez pentru metoda asta dca te tii de ea happy

cristian
| cristian a răspuns:

Inra aici si exerseaza zilnic:
www.internetpolyglot.com

| Ben. a răspuns:

Cel mai rapid si mai eficient mod e pe perna! adica sa gasesti un tovarash care sa gavareasca engleza si s/o dai la pace cu el

| Diva a răspuns:

Cumpara-ti un gid de conversatie de la librarie

| irynna a răspuns:

De ce nu incerci niste cursuri?

| nicolbutnaru a răspuns:

Sa gindesti in engleza este solutia ideala sa inveti engleza. Poti sa faci asta lasand televizorul pe CNN sau NBC, sa asculti doar si sa incerci sa-ti explici ce vorbesc aia. Au numai stiri si folosesc cuvinte uzuale dar aplicabile, iar nu povesti de film, te ajuta la conversatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te sfatuiesc cu desene animate...sunt mult mai simple, amuzante...astfel iti creste "apetitul" de invatat fara sa vrei...in plus, e important sa incepi cu notiuni simple, acestea fiind cel mai des folosite in desene animate...in filme sau muzica e altceva, nu se compara...eu garantez pentru metoda asta dca te tii de ea laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nustiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cauta jocuri unde trebuie sa gasesti cuvinte scrise in engleza, in unele imagini date.Asa am procedat si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu de exemplu stiu...cuvinte...cateva acolo. dar nu formez propozitiile corect.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uote cred ca ar trebui sa citesti peste tot la televizor si an carti. asta e tot

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici eu nu stiulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum an invat engleza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ar trebui sa te declari o mare proasta! e simplu ce faci in orele de engleza esti ATENTA si un sfat :pe mine formatia sclub7 m-a ajuta mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As fi foarte multumita daca as putea invata limba engleza fara sa ascult muzuca, fara a privi filme...etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trbuie sa inveti 5 10 cuvinte pe zi sin tro luna vei stii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu si eu incerc astabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Porisimplu trebuie sa le inveti, fara transpiratie nu exista inspiratie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu programe de pe internet.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mama

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie saty dai silinta cat mai mult sa poti invata astfel:fara sa te uiti la filme trebuie sa inchizi tv si sa te gandesti la cuvinte repetal de multe oriwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu pot sa spun ca am invatat lb engleza de pe net.In fiecare zi scriam pe un caiet propozitiile pe care nu le stiam si le traduceam, orice cuvant nou intalneam il scriam, ma uitam la verbe uzuale...si asa mai departe

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gipsy Girl